Be kell avatkozni a vállalati hitelezés területén, mert a 3% körül éves hitelállomány-növekedés nem elégséges – jelezte Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter az Inforádió Aréna című műsorában. Mint mondta, elindult a kereskedelmi bankokkal a tárgyalás arról, miként tudják fölpörgetni a hitelezést, főleg a vállalati forinthitelezés esetén. A miniszter reméli, ennek a hétnek a végén már be tudnak számolni megegyezésről.
Ki ne szeretne megszabadulni hiteltartozása egy részétől? 876 ezer személyi kölcsön, 652 ezer lakáshitel és 139 ezer szabad felhasználású jelzáloghitel szerződést törlesztenek a bankok felé a magyarok, és 800 ezren kapnak idén állampapír-kamatot. Sokuk számára kivételes lehetőséget kínál az adósságcsökkentésre a prémium állampapírjukból felvehető tőke és kamat. De valóban érdemes hitel-előtörlesztésére fordítani az idén alacsonyabb kamatozásra váltó megtakarításunkat? Az előtörlesztés a következő „nagy befektetés”? Ezt járjuk most körül.
Az UniCredit Bankot követően a Raiffeisen Bank is levitte január 8-tól 10% alá személyi hitelének kamatát. A pénzintézetnél akár 9,90%-os kamat mellett elérhető a legnépszerűbb fedezetlen hitel, a maximális összeg pedig 10-ről 12 millió forintra nőtt – hívta fel a figyelmet a Bankmonitor.
Több ponton is változott a babaváró hitel szabályozása 2025-re. A hitelt igénylő házaspár női tagjának maximális életkora január 1-jével 35 évre emelkedett, e korhatár alól a várandósság már nem jelent kivételt. Decemberben a gyerek „lejelentésének” a határideje 180 napról 1 évre nőtt, és a baba kései érkezésével 5 éven túl visszaszerezhetővé vált a kamatmentesség. Aktuális tehát, hogy összefoglaljuk a babaváró hitel lényegét, külön jelezve az újdonságokat. Babaváró 2025-es szabályok, feltételek, részletek egy helyen!
Létezik már 6% alatti lakáshitelkamat és 10% alatti személyikölcsön-kamat is a magyar piacon, a hitelfelvevők többsége azonban ennél magasabb hitelfelvételi költségekkel találkozik. Az MNB friss, tavaly novemberi adatai alapján 2024-ben a nem túl alacsony kamatszint ellenére is sikerülhetett a csúcsdöntés a magyar bankoknak a lakáshitelek és a személyi kölcsönök piacán egyaránt. A vállalati hitelezés nem teljesített ilyen meggyőzően, miközben a vállalati betétek is kevésbé gyarapodtak, mint a lakosságiak. A jegybank hétfőn közzétett friss statisztikáiból szemezgettünk.
Az eddigi 7,99% helyett 9,65%-os kamattal lehet felvenni január 1-jét követően a szabad felhasználású Diákhitel1-et. A korábbi tartozásoknál változatlan a kamat.
Az UniCredit Bank bizonyos feltételek teljesülése esetén december 14-től már 9,79%-os kamat mellett kínál személyi hitelt – hívta fel a figyelmünket a Bankmonitor.
Jó úton halad a hazai lakáshitelezés afelé, hogy 1400 milliárd forint körüli új kihelyezéssel rekordot döntsön idén, az októberi jegybanki adatok ugyanis újabb duplázódást mutatnak az egy évvel korábbihoz képest. "Apró" szépséghiba, hogy a használt lakások piaca fűti a hitelezést, ami az építőipar és a gazdasági növekedés szempontjából kevésbé előremutató. A személyi kölcsönök is csúcson vannak, a vállalati hitelezést viszont csak az euróhitelek és a támogatott termékek tartják életben, az új beruházások itt is nagyon hiányoznak. Az MNB szerdán közzétett banki adataiból szemezgettünk.
Összesen 500 milliárd forint értékben vehetnek fel a 17-25 év között fiatal munkavállalók munkáshitelt – mondta tegnap a nemzetgazdasági miniszter. Mivel a kormány nem átmeneti időre tervezi a hitel bevezetését, feltehetően a jövő évi hitelkihelyezés várható összegére gondolt Nagy Márton. Ha prognózisa teljesül, akkor a lakáshitel, a személyi kölcsön és a babaváró hitel mellé kinőhet a lakáshitelezés negyedik „lába” is.
Pozitívan tekint a jövő évre a magyar gazdasági kilátásokkal kapcsolatban az OTP, a bank szerint jövőre a gazdasági növekedés helyreáll, sokkal pozitívabb növekedési pályára áll a gazdaság, mint amit idén láttunk. A lakossági hitelkereslet erős, itt nem lát problémát az OTP, a mostani kamatszinten is egészséges növekedés van. A vállalati hitelpiacon azonban más a helyzet, de jövőre itt élénkülésre számít az OTP. A gyorsjelentés közzétételét követően Bencsik László, az OTP vezérigazgató-helyettese beszélt a bank eredményeiről és a kilátásokról.
Minden idők legjobb évét zárja idén a személyi kölcsönök piaca - dőlt el az MNB friss, szeptemberi adatai alapján, miután idén már 230 ezer ilyen szerződést kötöttek a háztartások több mint 600 milliárd forint értékben. Eközben a tavaly bázishoz képest még nagyobb növekedést mutató lakáshitelek 2022 után a második legtöbb kihelyezést érhetik el 2024-ben. A vállalati hitelezés viszont, ha lehet, még gyengébben muzsikált, mint a korábbi hónapokban, a recessziós környezetben nagy kérdés, mikor indul elég beruházás ahhoz, hogy elmozduljunk a mélypontról.
Az év első három negyedévében 113 milliárd forintos adózás utáni eredmény ért el az Erste Bank az egy évvel korábbi 90 milliárd után, ami 26%-os tőkearányos megtérülést jelent – derült ki a bank hétfői sajtótájékoztatóján. Rendkívül felemásan alakul a hitelkereslet: miközben a lakossági hitelkihelyezések 60%-kal nőttek a banknál, a kkv-hiteleké 50%-kal visszaesett. Stratégiai döntésként visszatért a bank a lakóingatlan-projektek finanszírozásának a piacára, a lakossági megtakarítások 71%-a már értékpapírban van a csoportnál, és az is elhangzott: az online kártyás költéseknek már csaknem a fele külföldre irányul a bank ügyfelei körében.
Az elmúlt egy évben jelentősen nőttek a temetkezési költségek Magyarországon, akár koporsós, akár hamvasztásos temetést nézünk – írt róla a Pénzcentrum.
Fix kamatozás, előre látható törlesztőrészletek, gyors és egyszerű ügyintézés, fedezet nélküli hitelfelvétel: 10-20 éve még csak ez utóbbi jellemezte a személyi kölcsönöket, ma már a felsorolt előnyök mindegyikét kínálja a legtöbb ilyen banki hitellehetőség. A digitalizáció óriási lökést adott a személyi kölcsönök piacának, és soha nem vettünk fel annyit belőle, mint az elmúlt egy évben. Megnéztük, milyen kondíciókkal kínálják most őket a bankok. Személyre szabott kalkulációhoz a Pénzcentrum személyikölcsön-kalkulátorát ajánljuk.
Kétarcú folyamatok zajlanak a magyar hitelpiacon: a lakossági hitelezés dübörög (csak idén 5,8%-kal nőtt az állomány), a vállalati viszont nagyon gyengén muzsikál (mindössze 0,9%-kal bővült). Lakáshitelből dupla annyit vettünk fel augusztusban, mint egy évvel korábban, a vállalatok viszont halogatják a hitelfelvételt – mutatják az MNB szerdán közzétett adatai.
Aki jogosult rá, annak számára a 11 millió forintig felvehető kamatmentes babaváró hitel, az 50 millióig felvehető, legfeljebb 3%-os kamatozású CSOK Plusz vagy a 15 millió forintig felvehető 3%-os falusi CSOK-hitel verhetetlen ajánlatnak számít. Most azonban megnéztük azt is, mi van azokkal, akik ezekre nem jogosultak: milyen kamatokat és törlesztőrészleteket ajánlanak a kereskedelmi bankok az ő számukra, illetve azoknak, akik az említett lehetőségekhez képest tovább nyújtózkodnának? Bemutatjuk a legkedvezőbb piaci kamatozású lakáshiteleket és személyi kölcsönöket.
Eddig nem ismertük a hátteret, hogy hogyan került a MET az ügyletbe.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.
Tényleg csak az a kérdés, hogy amerikai vagy orosz gyarmattá válnak?